Kontakt:

Jezdecký klub
Chvalkovice na Hané
683 23

E-mail: klub@chvalkovicezamek.cz
Telefon: 723 527 705

Kde nás najdete:

Kde nás nnajdete - mapka více informací...

Nabídka jezdeckého klubu

Ceník služeb jezdeckého klubu

Jízda na pony (5 koleček)

20 Kč

Výcvik na lonži pro začátečníky (30 minut)  

50 Kč

Drezurní výcvik (45 minut)

50 Kč

Skokový výcvik (45 minut)

50 Kč

Vyjížďka do terénu (60 minut)

100 Kč

Jezdecký kroužek (1x týdně na 2 hodiny)

100 Kč/sobotu (2 hodiny)


Přihlášení nových členů do JK

Jezdecký klub bude oficiálně zahájen dne 14.8.2010. Cena jezdeckého klubu je 1000 Kč/ 3 měsíce na jednoho člena. Poplatek prosíme vždy uhradit do 15. dne začínajícího čtvrtletí Docházka do klubu je podmíněna docházkou minimálně jedenkrát týdně od Po-Pá od 15:00-18:00 hod. Docházka jiné dny vždy po domluvě s cvičitelem. Náplní práce člena JK je kompletní úprava a vyčištění boxu, nakrmení koně a příprava koně na jízdu. Každý den po splnění povinností bude probíhat jedna tréninková hodina na jízdárně se cvičitelem. Před přihlášením do klubu je důležité nejdříve vyplnit přihlášku a důkladně prostudovat řád jezdeckého klubu.

Ustájení koní

Cena: 4000 Kč/ měsíc Pro členy jezdeckého klubu a pro majitele koní, kteří poskytnou koně k jezdeckým účelům i ostatním, 2000 Kč / měsíc

V ceně je zahrnuto:

  • Ustájení v boxech s napaječkou o rozměrech 3,2 x 3,5 m.
  • Mistování 2x denně (piliny nebo sláma).
  • Krmení: 3x denně senem, 2x denně jádrem (oves, pšeničné otruby, granule, krmná řepa a mrkev,     granulovaná směs: oves, ječmen).
  • Čištění koně
  • Zavádění koně do výběhu nebo na pastviny
  • Základní ošetření běžných zranění
  • Pohybování koně na lonži nebo při práci ve volnosti
  • Opohybování: 50,- Kč / 1 hodinu

v ceně není zahrnuto veterinární ošetření a podkovářské práce.


Výcvik členů klubu i veřejnosti ke složení zkoušek ZZVJ

Prostřednictvím výcvikových kurzů a prázdninových pobytů. Po domluvě s cvičitelem možnost vyškolit jezdce prostřednictvím víkendových jezdeckých i teoretických kurzů. Členové jezdeckého klubu budou pravidelně připravovány ke složení jezdecké licence jezdeckým výcvikem na jízdárně, na kolbišti se skokovým materiálem a pomocí teoretických hodin.


Prázdninové jezdecké kurzy

Pro pokročilé i začínající děti již od 12 let. Zaručujeme odborné vedení a profesionální přístup. Naší snahou je podporovat mladé jezdce již od nejútlejšího věku, naučit je dobrým základům a dále prohlubovat jejich jezdecké umění. Týdenní kurz by měl dětem přinést nové praktické i teoretické zkušenosti pro jejich další jezdecký růst a radost z jízdy na koni.


Jezdecké kurzy pro začátečníky

Výuka začátečníků trvá 30 minut na lonži. Výcvik zahrnuje teorii práce s koněm tj. čištění, sedlání,... Jedná se o individuální výuku, kde se jezdec naučí základy sedu v kroku, klusu i ve cvalu, samotné vodění koně, balanci a rovnováhu. Po tomto zvládnutí přechází jezdec do skupiny mírně pokročilých jezdců. Pokud vám bude nějaká forma cviku nejasná, cvičitelka vám cvik názorně předvede, či daný problém ze sedla vysvětlí. Jezdecké helmy i biče jsou ve stáji k zapůjčení, ale výhodou je mít vlastní. Děti do 18ti let musí mít vlastní bezpečnostní vestu.

Cena: 3.500,- Kč / 10 výcvikových hodin (podmíněno docházkou 1x týdně na výcvikovou hodinu)


Jezdecké kurzy pro mírně pokročilé

Výuka mírně pokročilých (absolventů výcviku na lonži) trvá 45 minut na jízdárně (max. 4 koně). Mírně pokročilí v zástupu s předjezdcem, který má již zkušenosti. Jezdec se učí základním jízdárenským povelům a práci s koněm v kroku, klusu a cvalu. Následně po zvládnutí všech cviků a práce s koněm je možnost osobního růstu a přestupu mezi pokročilé jezdce.

Cena: 3.500,- Kč / 10 výcvikových hodin (podmíněno docházkou 1x týdně na výcvikovou hodinu)


Jezdecké kurzy pro pokročilé

Výuka pokročilých jezdců trvá 45 minut na jízdárně (max. 4 koně). Jezdci zde pracují ve všech chodech s drezurními i skokovými prvky, dle zaměření jezdců tj. obraty okolo předku, dovnitř plec, dovnitř záď, ustupování na holeň, kavaletová práce, nižší skokové kombinace a je zde možnost zdokonalení až takového, že jezdec bude připraven na ZZVJ. Jezdci, kteří se zajímají o vyšší vzdělávání (docházka min. 2x týdně) mají možnost po dohodě s cvičitelkou vést jednu výcvikovou hodinu drezúrně, zaměřenou na sed a vedení koně, a druhou výcvikovou hodinu zaměřenou na skokovou přípravu.

Cena: 3.500,- Kč / 10 výcvikových hodin (podmíněno docházkou 1x týdně na výcvikovou hodinu)


Vyjížďky po okolí

V případě zájmu nabízíme možnost vyjížděk na koni po okolí. Možné i pro úplné začátečníky. Začnete na jízdárně, seznámíte se se základy jízdy na koni. Po té vyrazíme do přírody. Ochranné pomůcky (přilba, vesta) zapůjčíme. Vyjížďky nabízíme pro individuální jezdce nebo pro celé skupiny, vždy po domluvě s cvičitelem.


Cena: 100,- Kč/hodina© 2009 Zámek Chvalkovice na Hané
informace | mapa webu | tisk | nahoru ↑ K